Skip to main content

Свр билтен

Прилепчанец физички нападнат во Струга

Стружанец физички нападнал 20-годишно лице од Прилеп. Од СВР информираат дека против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.
 |  инфодеск  | 
Тепачка

На 09.03.2023 година во 15:45 часот, во ОВР Струга пријавено е дека, Л.А.(20) од Прилеп, физички бил нападнат од С.В. од Струга.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава – се вели во соопштението на СВР Охрид.