Skip to main content

СВР Охрид

Приведен Холаѓанец во Струга кој илегално влегол во државава

Лицето е предадено на полициски службеници за прекуграничен криминал и имиграции.
 |  инфодеск  | 
Полициско возило

На 18.05.2023 околу 14.00 часот од хотел во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го приведоа А.Х.Д.М.(35) од Холандија, затоа што претходно остварил илегален влез во државата.

„Тој е предаден на полициски службеници за прекуграничен криминал и имиграции при Регионалниот центар за гранични работи Запад. По целосно документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.“- информираат од СВР Охрид.