©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Кривична пријава

Жител на Подгорци вршел јавен превоз без лиценца

19-годишен жител на селото Подгорци, струшко доби кривична пријава поради вршење јавен превоз без лиценца.
 |  инфодеск  | 
Полициски службеници

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.С.(19) од с. Подгорци, струшко и против правно лице со седиште во с. Подгорци, сопственост на првопријавениот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

На 25.02.2022 на регионален пат Струга–Дебар, при контрола на автобус било констатирано дека пријавениот го управувал автобусот со измината дозвола – лиценца – информираат од МВР.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top