Фев 16, 2023
Make a wish america

Мајкл Џордан донираше 10 милиони долари на детска организација

Од „Make-A-Wish America“ во соопштение за јавноста наведоа дека Џордан исполнил стотици желби на децата ширум светот, станувајќи еден од најбараните исполнувачи на желби на сите времиња меѓу славните личности.

Фев 16, 2023
Епицентарот бил на длабочина од 10 километри

Земјотрес од 5,2 степени ја погоди Хрватска

Жителите на местата околу епицентарот известуваат дека потресот траел околу 10 секунди и дека бил доста силен, пренесува Јутарњи лист.

Фев 9, 2023
Последици од разорниот земјотрес

Бројот на загинати во Турција и Сирија надмина 17 000

Бројот на загинати лица во разорниот земјотрес кој во понеделникот ги погоди Турција и Сирија сега изнесува 17 176, објавија властите.

Фев 6, 2023
13 километри јужно од елбистан

Уште еден земјотрес од 7,7 степени во Турција

Според досегашните информации, повеќе од 1.200 луѓе загинале во разорниот земјотрес утринава, јави Си-Ен-Ен.

Фев 6, 2023
Трагедија

Над 670 загинати во земјотресот кој ги погоди Турција и Сирија

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија како последица на силниот земјотрес регистриран утрово, со јачина од 7,8 степени според Рихтер.

Јан 28, 2023
Тероризам

13-годишно дете стои зад нападот во Ерусалим

Од израелската служба за итни случаи соопштија дека двајца мажи биле тешко ранети и пренесени во болница. Според пишувањата на локалните медиуми, станува збор за татко и син.

Јан 22, 2023
Делови на подгорица останаа без струја

Снежно невреме во Црна Гора

Поради невремето пропратено со силен ветер и обилни врнежи, вчера без електрична енергија останаа делови од Подгорица и другите општини.

Јан 10, 2023
Брисел

НАТО и ЕУ потпишаа декларација за поблиска соработка

Столтенберг изјави дека соработката на алијансата со Европската Унија во моментот е поважна од кога било поради руската инвазија на Украина.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top