©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Напаѓачот е уапсен

Двајца полицајци ранети со нож во Лондон

Непознато лице утринава избоде двајца полицајци на плоштадот Лестер во Лондон, каде што има многу туристи, соопшти полицијата.
 |  инфодеск  | 
Полицајци прободени со нож во Лондон

Двајца полицајци се повредени денеска во напад со нож на улица во центарот на Лондон, а напаѓачот е уапсен, соопшти тамошната полиција.

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан, за Би-би-си изјавил дека нападот нема врска со тероризам и дека ниту еден од повредените полицајци, кои се пренесени во болница, не е во животна опасност.

Нападот се случил на плоштадот Лестер, каде што има многу туристи, но не во близина на Вестминстерската палата, каде илјадници луѓе чекаат во редици за да ѝ оддадат почит на кралицата Елизабета Втора, јавува „АП“.

И напаѓачот по апсењето е во болница.

Полицијата ги истражува околностите на овој напад.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top