Skip to main content

Силна експлозија

Фрлена бомба во фризерски салон во Белград

На видео од безбедносни камери се гледа како маж со качулка на главата крши прозорец со чекан и фрла бомба, по што бега, пишува „Телеграф.рс“.
 |  инфодеск  | 
Бомба

Бомба била фрлена во фризерски салон на улицата „Браничевска“ во Белград, синоќа околу четири часот.

Српската полиција соопшти дека нема повредени, а причинета е материјална штета.

На видео од безбедносни камери се гледа како маж со качулка на главата крши прозорец со чекан и фрла бомба, по што бега, пишува „Телеграф.рс“.

Жителите на оваа зграда ги разбудил силен удар.

Сопственикот на салонот тврди дека нема непријатели и не ја знае причината за нападот, а полицијата се обидува да го идентификува напаѓачот.

Истрагата е сеуште во тек.