©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Грмотевици, силен ветар и пороен дожд

Невреме во Хрватска

Силно невреме во северозападниот дел на Хрватска. Медиумите јавуваат дека невремето било проследено со силен ветар и пороен дожд.
 |  инфодеск  | 
Невреме Хрватска

Невреме со грмотевици го погоди северозападниот дел на Хрватска, а дуваше силен ветар и паѓаше пороен дожд, јавија утринава хрватските медиуми.

На подрачјето на Бјеловар и Копривница, пожарникарите синоќа имаа технички интервенции за отстранување на дрвја и гранки од сообраќајниците, а имаше и повремени прекини во снабдувањето со електрична енергија, пренесува Хина.

Во Копривница и околината пожарникарите цела ноќ беа на терен и ги отстрануваа последиците од невремето. Бидејќи ветрот скрши многу дрвја, дел од патиштата беа привремено непроодни.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top