Skip to main content
Пожар Загреб
Окт 1, 2022
Загребска населба трнско

Едно лице загина при експлозија и пожар во стан

Пожарникарите брзо пристигнале на местото на настанот, а откако го изгасиле пожарот во станот пронашле тело.

Окт 1, 2022
Избори

Предизборен молк во Босна и Херцеговина

Детални информации за изборите можете да погледнете на веб-страницата на Централната изборна комисија (ЦИК) на Босна и Херцеговина.

Сеп 30, 2022
Хорор во манчестер

Жена претепала седуммесечно бебе

Уапсена 30-годишна жена која претепала седуммесечно бебе. Полицајците ја испрашаа осомничената жена, која подоцна беше пуштена со кауција.

Сеп 29, 2022
Eviation aircraft

Успешно полета првиот електричен авион

Со технологијата за батерии, слична на таа кај електричните автомобили Alice со девет патници ќе може да лета еден час.

Сеп 29, 2022
Полициска акција

Во Црна Гора е во тек потрага по руски шпиони

Во Подгорица се уапсени неколку црногорски државјани под сомнение дека работеле за руската разузнавачка служба, објави „Вијести“.

Убиени полицајци
Сеп 29, 2022
Вооружени напаѓачи

Убиени шест полицајци во Мексико

Во Закетекас изминатите години насилството е во пораст поради територијалниот конфликт меѓу картелот Синалоа и новата генерација на Халиско за контрола на профитабилните патишта за шверц на кокаин до САД.

Сеп 29, 2022
Издаден метеоаларм

Драматични сцени во Риека по силното невреме

Пожарникари и граѓани извлекуваа деца од поплавена игротека во која биле при налетот на поројниот дожд кој предизвика поплави во градот.

Пожар во Кина
Сеп 28, 2022
Загинаа 17 лица

Пожар избувна во ресторан во Кина

Сите повредени се пренесени во болница, а надлежните сеуште вршат увид за утврдување на причините за несреќата.