©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.

Невреме Хрватска
Мај 28, 2022
Грмотевици, силен ветар и пороен дожд

Невреме во Хрватска

Силно невреме во северозападниот дел на Хрватска. Медиумите јавуваат дека невремето било проследено со силен ветар и пороен дожд.

Убиство Митровица
Мај 27, 2022
Двојно убиство во косовска митровица

Си ги убил братот близнак и таткото

Злосторството се случило околу шест часот изутрина на улицата „Крал Петар“ во Северна Митровица, а му претходела расправија.

Александар Вучиќ
Мај 27, 2022
Втор претседателски мандат

Вучиќ ќе положи заклетва на 31 мај

Александар Вучиќ победи на редовните избори на 3-ти април со 58,59 отсто од вкупните гласови дадени во првиот круг, потсетува РТС.

Илон Маск Твитер
Мај 27, 2022
Социјална платформа

Акционерите на Твитер ги тужат Илон Маск и Твитер

Група акционери на Твитер поднесоа тужба против Илон Маск и самата платформа поради хаосот околу купувањето на компанијата.

Пожар Атина
Мај 26, 2022
Атина

Во пожар изгореа хуманитарни пакети за Украина

Кутии со хуманитарна помош за Украина изгореа во пожар што изби во надворешниот дел на спортска сала во Атина.

Убиство Тексас
Мај 25, 2022
Пукање во училиште

Убиени 19 деца и двајца возрасни во Тексас

Убиени се 19 деца и 2 возрасни во пукање во училиште во Тексас. Напаѓачот бил осумнаесетгодишник вооружен со пиштол и полуавтоматска пушка.

Полицаец уби колега во Тирана
Мај 25, 2022
Вознемирувачко видео

Полицаец уби колега во канцеларија во Тирана

Полицаецот Лудијам Заими си го уби колегата со службен пиштол во полициска станица во Тирана. Телевизијата „Еуроњуз Албанија“ објави снимки од надзорни камери каде што се гледа инцидентот во Албанија.

Траект Филипини
Мај 23, 2022
Несреќа

Седум лица загинаа при пожар на траект на Филипините

Траект со повеќе од 130 луѓе денеска се запали додека се приближуваше кон североисточната провинција Филипини. Загинале седум лица.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top