©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Вознемирувачко видео

Полицаец уби колега во канцеларија во Тирана

Полицаецот Лудијам Заими си го уби колегата со службен пиштол во полициска станица во Тирана. Телевизијата „Еуроњуз Албанија“ објави снимки од надзорни камери каде што се гледа инцидентот во Албанија.
 |  инфодеск  | 
Полицаец уби колега во Тирана

Албанската телевизија „Euronews“ објави вознемирувачка снимка од надзорната камера на која се гледа како полицаецот Лудијам Зaими убива колега во полициска станица во Тирана.

На снимката најпрво се гледаат неколку полицајци како седат на масите во полициската станица.

Во еден момент, полицаецот Чауш С. ја напушти собата и седна до влезната врата. Набргу потоа излегол Заими и го извадил службениот пиштол и испукал најмалку шест истрели. Заими наводно пукал во главата и телото на колега. По убиството се обидел да избега, но бил фатен пред полициска станица во Тирана.

Засега не е познат мотивот за убиството.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top