©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Авионска несреќа

Се урна спортски авион на островот Брач

На хрватскиот остров Брач се урна спортски авион. Според првичните информации сите тројца патници преживеале.
 |  инфодеск  | 
Спортски авион

Спортски авион „Цесна“ утрово се урна на островот Брач ​​во близина на пустината Блаца, јавува „Слободна Далмација“.

Според првичните информации сите тројца патници преживеале.

Самите побарале помош Екипи на Брза помош, пожарникари и полицајци на Брач ​​се на терен кои се обидуваат да ја утврдат точната локација на падот на авионот, а засега немаат официјални информации за состојбата на пилотите и патниците.

Во потрагата се вклучени и дронови.

Да потсетиме, на крајот на мај, мал авион Цесна исчезна по полетувањето од пистата во Сплит. Авионот е пронајден по голема потрага, но сите патници за жал загинале.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top