©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Атина

Во пожар изгореа хуманитарни пакети за Украина

Кутии со хуманитарна помош за Украина изгореа во пожар што изби во надворешниот дел на спортска сала во Атина.
 |  инфодеск  | 
Пожар Атина

Во пожар, што од засега непознати причини изби во надворешниот дел на спортска сала во Атина, целосно се уништени кутии со облека и покривки, дел од хуманитарна помош наменета за Украина, јави дописничката на МИА од Атина.

Во гаснењето на пожарот, што е ставен под контрола, интервенирале десет пожарникари со три возила.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top