Skip to main content

Милан тешко настрада во Палермо

Фудбалерите на Палермо после 14-то коло во италијанската серија А го скинаа и вториот скалп. После Јувенус на гости го победија Милан со 3:1 на свој терен.

 |  Крсте Голабовски  |
Palermo
Палермо

PalermoЗа милан ова е трет пораз оваа сезона, а скршени беа на самиот почеток на второто полувреме. Прво во 50-та минута Абати беше совладан од Миколи, додека едевет минути подоцна Кавани ги разгали донашните навивачи.

Дефинитивно на колена Милан беше во 80-та минута кога Симплицио погоди за 3:0. Иако со заостанување од 2:0 Милан почна многу поагилно да игра успеаа да намалат на 3:1 otkako Роналдињо реалеизира удар од белата точка.