©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


енергични луѓе
Мај 12, 2022
Театар

Енергични луѓе, премиера на Охридскиот театар

Народниот театар од Охрид, викендов со премиера на претставата „Енергични луѓе“ работена по текст на Василиј Шукшин.

Бојан Велевски петок Охрид
Апр 26, 2022
Култура

Комичарот Бојан Велевски во петок во Охрид

За прв пат во големата сала на ЦК „Григор Прличев“ голем настап на стендап комичарот Бојан Велевски во Охрид.

Група монистра
Апр 21, 2022
Богата музичка програма

Етно фестивал Охрид 2022

„Етно фестивал Охрид 2022“ на 27-ми и 28-ми април пред охридската публика. Фестивалот ќе се одржи во големата сала при НУЦК „Григор Прличев“

Ријана роки
Апр 21, 2022
Лос Анџелес

Уапсен дечкото на Ријана

Момчето на светската музичка ѕвезда Ријана, раперот на АСАП Роки, утрово е уапсен од полицијата поради пукањето во кое учествувал во 2021 година, пишуваат светските медиуми.

Сестри игран филм
Апр 13, 2022
Нуцк Браќа Миладиновци

Македонски филм „Сестри“ пред струшката публика

Во НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци” – Струга, на 19-ти и 20-ти април (вторник и среда), со почеток во 19.00 часот, ќе се прикажува македонскиот игран филм „Сестри”.

Крик за љубов
Апр 12, 2022
Театарска претстава

„Крик за љубов“ повторно пред охриѓани

Во петок ќе биде изведена претставата „Крик за љубов” – Жозиен Баласко во режија на Љупчо Ѓоргиевски. Почеток 20:00 часот, во големата сала при НУЦК „Григор Прличев“ Охрид.

Играна серија Бриџертон
Апр 11, 2022
Играна серија

Втората сезона од Бриџертон стана хит во светот

Втората сезона од серијата „Bridgerton“ ставена на првото место на листата на Netflix на 10 најгледани серии во моментов.

Бојан Лазаров
Апр 11, 2022
Трагедија

Се самоуби српскиот актер Бојан Лазаров

Српскиот актер Бојан Лазаров (50) вчера изврши самоубиство во Белград, скокајќи од мостот на Ада на земјена површина. На самото место на трагедијата бил оставен неговиот автомобил „опел астра“ во кој било пронајдено и прошталното писмо.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top