Skip to main content

Сеп 5, 2011

На Хајди Клум во САД и забраниле да се сонча топлес

Топ моделот Хајди Клум во шоуто на Џеј Лено раскажала дека во една прилика во Феникс, САД и забраниле да се сонча топлес. Наводно гостите се жалеле, па обезбедувањето интервенирало.


Сеп 3, 2011

Прстен за разведување

Дизајнерите за накит од златарата „Spritzer and Furman“ направиле прстен специјално наменет за разведени личности.


Сеп 3, 2011

Што кажаа на вести???

Холандската водителка Лаила Абид веќе со години гласи за една од најубавите жени во својата работа.


Сеп 2, 2011

Толку ли не се најде горда Македонка (со сиски)

Иако Европското кошаркарско првенство кое се игра во Литванија по популарност не е ниту приближно на едно NBA финале сепак мора да се признае дека со идеата за „Избор за најсекси навивачка“ отиде чекор подалеку.


Сеп 1, 2011

Меган меша лимонада

Меган во едиторијал за Elle. Ви треба ли уште нешто за да ви го освежи денот?


Сеп 1, 2011

Кој е најдобар фонт за очите?

По истражувањето од лабараторијата за визуелна ергономија во САД, истражувачите открија дека најбезбеден за видот е ….


Авг 31, 2011

Најмоќните коктели

Малку пијалоци се еротски како коктелите кои подеднакво се привлечни со својот вкус, но и изглед.


Авг 31, 2011

Ахиловата пета на хороскопските знаци

Секој астролошки знак има одреден дел од телото кој му е особено чувствителен и кој треба да биде третиран со поголема нега и грижа. Прочитајте што велат ѕвездите, за тоа кој дел од вашето тело заслужува посебно внимание.Ахиловата пета на хороскопските знаци.