Skip to main content

Јул 23, 2011

Ѓуле од „Ван Гог“ сака стан во Охрид

Фронтменот на српската рок група „Ван Гог“ Звонимир Ѓукиќ-Ѓуле е воодушевен од убавината на Охрид.


Јул 22, 2011

Мистериозна топка од мраз во Чешка

Голема топка од мраз се појави во централна Чешка во близина на аеродромот „Божји Дар“. Мистериозно е тоа што деновиве во Чешка температурата е над 15 степени.


Јул 20, 2011

Гета и во Охрид со роботите Kryoman

Мегапопуларниот ди-џеј Дејвид Гета и на настапот во Охрид ќе биде придружуван со визуелните ефекти на добро познатите Kryoman Robots.


Јул 19, 2011

Кафето пијте го во два, а вежбајте во четири часот

Тајната на успехот на сите животни полиња се крие во добриот тајминг. Биолошкиот часовник има точно одредено време кое е оптимално за различни животни активности:


Јул 18, 2011

Како да се омажиш за милионер?

Имено, целта на 30 часовниот курс кој чини околу 3.000 долари е да се научат жените како да пронајдат богат маж.


Јул 16, 2011

7 милиони жени гладуваат поради бикини

Жените се подготвени да направат баш се за да изгледаат убаво во летната сезона. Доказ за тоа е фактот дека 7 милиони жени годинава гладувале за да изгледаат убаво во бикини на плажа. Оваа импресивна бројка е вистински доказ за тесната поврзаност меѓу жените и различни диети кои ветуваат чуда.


Јул 16, 2011

Развод кој никој не го очекуваше

По седум долги години брак во кој пред три години се родија близнаците Макс и Ем, Џенифер Лопез и Марк Антони се разведуваат.


Јул 15, 2011

Отворена сезона за лов на …луѓе

Невработен американец на луѓето им нуди да го ловат како дивеч за 10 илјади долари, а цената е поголема ако бега…