Skip to main content

Фев 8, 2011

Зошто Фејсбук и КПЈ се исти?

Facebook – social networking…. КПЈ – socialist networking


Фев 8, 2011

Чоколадо со сено, лук и кисела зелка = вистински хит

Меѓународниот сам на слатки, кој по 41 пат се одржува во Келн, е празник за сите љубители на чоколадата и на другите деликатеси.


Фев 7, 2011

Хороскопските знаци и храната

Кој знак како се однесува кога е во прашање храната? Овенот е голем гурман, Бикот не сака да го вознемируваат додека јаде, a Стрлецот сака да проба сè…


Фев 5, 2011

Сакам да работам во Google !!!

Весела и инспиративна, по малку детска… “го буди” детето во вас!


Јан 26, 2011

Животот е краток

Па, добро еве една идеја како да добиете напад на паника секој пат кога ќе погледнете во часовникот:)


Јан 26, 2011

Ги оставате цигарите? Ќе ви требаат пет години и седум обиди!

Експертите го проучуваа однесувањето на 3000 пушачи и поранешни пушачи, а воочија дека повеќето се откажале од пушењето заради загриженост за здравјето. Други чести причини за оставање на цигарите се непривлечност кај другиот пол, повремен недостаток на воздух и осуда од општеството.


Јан 24, 2011

Portishead пристигнуваат на Exit

Легендите на trip-hop-от – Portishead, предводени од пионерите на овој жанр, Geoff Barrow и Beth Gibbons, пејачката со препознатлив глас, ова лето ќе настапат пред публиката на Exit фестивалот во Нови Сад, Србија.


Јан 22, 2011

Невообичаени и исклучително креативни маици

Кога првпат се појавиле маиците со кратки ракави пред неколку декади, верувале или не, воопшто не биле популарни.