Skip to main content

Фев 21, 2011

И тоа буквално! Во Синсинати беше претставен мурал, реплика на сводот од Сикстинската капела и тоа со Џорџ Клуни во главната улога.


Фев 19, 2011

Манекенките и водителки на Санремо престанаа да бидат главна атракција кога на сцената во театарот Аристон, во кој се одржува 61-то издание на фестивалот на италијанската канцона, стапна заводливата Моника Белучи.


Фев 18, 2011

Порано била обележје за социјалниот статус, денес секоја жена може да ја има на себе и да изгледа отмено, но и секојдневно, во некоја лежерна комбинација.


Фев 18, 2011

Додека на обичните смртници им се чини дека Бред и Анџелина живеат живот од бајките, вистината е дека и тие имаат проблеми. Замислете, во последно време најголеми им се финансиските.


Фев 17, 2011

Ако првата мисла ви е дека се работи за човек со паранормални способности, се лажете. Не станува збор ниту за трик.


Фев 16, 2011

Компанијата Кока-кола ја демантираше информацијата дека објавениот рецепт ја содржи 125 години старата тајна формула за нејзиниот популарен пијалак.


Фев 16, 2011

Џесика Симпсон долго време се бори со вишокот килограми, но овојпат навистина ќе мора да почне диета.


Фев 15, 2011

Се прашувате која е најновата тајна за убавина во Холивуд? Кога ќе дознаете можеби помалку ќе се шокирате!