©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Играна серија Бриџертон
Апр 11, 2022
Играна серија

Втората сезона од Бриџертон стана хит во светот

Втората сезона од серијата „Bridgerton“ ставена на првото место на листата на Netflix на 10 најгледани серии во моментов.

Бојан Лазаров
Апр 11, 2022
Трагедија

Се самоуби српскиот актер Бојан Лазаров

Српскиот актер Бојан Лазаров (50) вчера изврши самоубиство во Белград, скокајќи од мостот на Ада на земјена површина. На самото место на трагедијата бил оставен неговиот автомобил „опел астра“ во кој било пронајдено и прошталното писмо.

Џони Деп и Милош Биковиќ
Апр 7, 2022
Играна серија

Џони Деп и Биковиќ заедно во „Јужен ветар“

Холивудската ѕвезда Џони Деп ќе глуми наркодилер во третиот дел од српскиот филм „Јужен ветар“, заедно со Милош Биковиќ.

Ненад Стефановски
Апр 5, 2022
Комедија

Стендап на Ненад Стефановски во Џез Ин 

Стендап комичарот Ненад Шиља Стефановски во петок ќе настапи во Џез Ин, со почеток во 20 часот. Картите се по цена од 300 денари.

Чекајќи го министерот
Апр 5, 2022
Театарска претстава

„Чекајќи го министерот“ во петок пред охриѓани

Овој петок пред охридската публика ќе се одигра хит комедијата „Чекајќи го министерот. Театарската престава започнува во 20 часот, а влезот ќе чини 200 денари.

Промоција на песна
Апр 4, 2022
Ново ремек дело

Дали е ова најубавата верзија на Ако одам во Битола?

Ново ремек дело на Димитар Андоновски, Сара Мејс и група Фонтана од Битола. Овие врвни музичари ја промовираа преработката на познатиот македонски хит „Ако одам во Битола“.

Џон Батист
Апр 4, 2022
Греми награди

Батист ја освои наградата за најдобар албум

Џон Батист доби шест признанија на 64-тото доделување на американските музички награди Греми во Лас Вегас. Четири награди освои проектот Силк Соник на Бруно Марс и Андерсон Пак.

Александра Јанева
Апр 1, 2022
Македонска поп сцена

Нова песна и спот на Александра Јанева

Александра Јанева пред извесно време вели дека ја создала својата нова нумера со наслов „Глумиме“ во еден здив. Испровоцирана од обожавател, кој на социјалните мрежи се дрзнал и напишал навредлива порака, пејачката и композиторот Лазар Цветкоски создадоа одлично музичко дело.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top