©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Бриџертон играна серија
Мар 31, 2022
Играна серија

Серијата Бриџертон владее на Нетфликс

Втората сезона веќе постави рекорд на стриминг-платформата помалку од една недела по премиерата, пренесуваат медиумите.

Викторија и Дејвид Бекам
Мар 31, 2022
Кражба во луксузна вила

Ограбен домот на Викторија и Дејвид Бекам

За време на грабежот во луксузниот дом на Дејвид и Викторија Бекам во западен Лондон, украдени се предмети вредни илијадници фунти – објавија британските медиуми.

Ед Ширан и Камила Кабељо на хуманитарен концерт за Украина
Мар 30, 2022
Хуманитарен концерт

Собрани над 12,2 милиони фунти за Украина

На хуманитарниот концерт за Украина каде меѓудругите свој настап имаа Ед Ширан и Камила Кабело, беа собрани над 12,2 милиони фунти или 21 милион долари.

Вил Смит му удри шлаканица на Крис Рок
Мар 30, 2022
Доделување на оскарите

Вил Смит се извини

Актерот Вил Смит, годинешниот добитник на Оскар за филмот „Кралот Ричард“, јавно му се извини на комичарот Крис Рок за шлаканицата што му ја удри на сцената за време на доделувањето на престижните филмски награди.

Алек Болдвин и Хиларија
Мар 30, 2022
Среќна вест

Алек Болдвин по седми пат ќе стане татко

Неколку месеци по драматичниот инцидент во кој беше вмешан на сетот на филмот Rust, при кој директорката на фотографија Халина Хачинс го загуби животот, убиена од вистински куршум за време на акциона сцена, Алек Болдвин открива дека заедно со неговата сопруга Хиларија Болдвин, го очекуваат нивното седмо дете.

Лидија Вукичевиќ актерка
Мар 29, 2022
Театарска претстава

Комедијата „Чекајќи го министерот“ во Охрид

Хит комедијата „Чекајќи го министерот“ ќе гостува во Охрид на 08.04.2022 година (петок). Театарската претстава започнува во 20 часот, а влезот ќе чини 200 денари.

Мар 28, 2022
Оскари

Невиден скандал на оскарите

94-то издание на Оскарите, остана во сенка на скандалот, откако Вил Смит се качи на сцена и му удри шамар на комичарот Крис Рок.

Мјузикл за принцезата Дајана
Мар 26, 2022
Златна малина

Најлоши филмови за 2021 година

Мјузиклот за принцезата Дајана однесе дури пет награди за најлошо филмско остварување, а кошаркарската легенда Леброн Џејмс прoгласен е за најлош актер за ремек-филмот „Space Jam“ на овогодишното доделување на наградите „Златна малина“.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top