©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Трагедија

Се самоуби српскиот актер Бојан Лазаров

Српскиот актер Бојан Лазаров (50) вчера изврши самоубиство во Белград, скокајќи од мостот на Ада на земјена површина. На самото место на трагедијата бил оставен неговиот автомобил „опел астра“ во кој било пронајдено и прошталното писмо.
 |  инфодеск  | 
Бојан Лазаров

Српскиот актер Бојан Лазаров (50) трагично почина во Белград. Актерот скокнал од мостот на Ада, а на самото место на трагедијата бил оставен неговиот автомобил, во кој било пронајдено проштално писмо.

Лазаров на многумина им е познат по улогите во „Белградски фантом“, „Мирисот на дождот на Балканот“, „Вистина и лаги“, „Тајните на лозата“, „Црвена месечина“ и „Викенд со тато“. Зад себе остави десетици улоги во театарот и филмот.

Од 1996 година глумеше во театар, филм и телевизија. Беше постојан член на Малиот театар „Душко Радовиќ“, а беше и во ансамблот на Народниот театар во Сомбор. Играше и на сцената на Југословенскиот драмски театар во Белград.

Како што пишуваат српските медиуми, актерот зад себе оставил проштално писмо. Српските медиуми пишуваат дека тој долги години со години се борел со депресијата.

Зад себе оставил две деца, кој ги добил од бракот што завршил со развод.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top