Мар 16, 2023
Сараево љубави моја

РК Стружанка Ветеранки на турнир во Сараево

Ракометниот клуб „Стружанка“ – Ветеранки со гордост ја прифати поканата да учествува на овој турнир и да го претставува градот Струга и нашата татковина.

Мар 15, 2023
Фудбал

Одложено дербито Воска-Пелистер поради доаѓањето на Вучиќ и Курти

Политичката средба во Охрид е причината поради која припадниците на МВР ќе имаат многу работа и нема да може да го обезбедат второлигашкиот фудбалски дуел, па од ФФМ побарале да најде друг термин.

Мар 12, 2023
Во организација на охридскиот таеквондо клуб мастер

Охрид домаќин на првото државно првенство Таеквондо ИТФ

Во организација на охридскиот таеквондо клуб „МАСТЕР“, а под покровителство на Општина Охрид се одржа првото државно првенство Таеквондо ИТФ.

Мар 8, 2023
Џудо клуб дрим струга и порака нова

Интернационален и инклузивен зимски џудо камп во Србија

Следниот настан во рамки на овој проект е закажан за ова лето во Струга, Интернационалниот и инклузивен џудо натпревар, предводен од Џудо Клуб Дрим Струга.

Трка на поезијата
Мар 7, 2023
Трето издание

Трка на поезијата на 21 мај во Струга

Марјан Тутуров потсети дека на второто издание од „Трка на поезијата“ учествувале 1.100 натпреварувачи во сите трки.

Мар 2, 2023
Ракомет

ГРК Охрид утре го пречекува тимот на Алкалоид

Ракометарите на Охрид утре ги очекува еден од најважните натпревари за подобар пласман во македонскиот плејоф. На гости доаѓа Алкалоид, екипа која досега не е победена од страна на охридскиот градски клуб. Овој важен дуел доаѓа во незгоден период бидејќи повеќе ракометари се повредени. Сепак гладијаторите како и секогаш ветуваат срце на терен и борба до последната секунда.

Фев 28, 2023
Бразилско џиу џицу

Стружанецот Сотир Настоски освои сребрен медал на Државно првенство во БЏЏ во САД

Настоски, кој настапува за Бразилскиот топ тим Шарлот, во финалето се сретна со Џибрил Диоп од САД. На првенството учествуваа преку 600 натпреварувачи во различни дисциплини.

Фев 21, 2023
Куп во гаѓање со воздушно оружје

Oхридските стрелци повторно со одлични резултати

На првиот Куп во гаѓање со воздушно оружје меѓународна програма, кој се одржа на стрелиштето Марко Цепенков во Прилеп, охридските стрелци имаа одлични резултати.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top