©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.

Сеп 9, 2008

Чедомир Јаневски е новиот тренер на “Црвена Ѕвезда“

Македонскиот фудбалски стручњак е новиот тренер на “Црвена Ѕвезда“.


Сеп 9, 2008

Роже Федерер стигна до својата тринаесетта грен слем титула

Федерер во финалето го совлада шкотланѓанецот Енди Мареј со 3-0 во сетови, за само 1 час и 51 минута.


Сеп 9, 2008

Унгарецот Персели победник на 23. Охридски атлетски маратон

Унгарецот Норбер Персели е севкупен победник на 23. Охридски атлетски маратон што традиционално се одржа по повод Денот на независноста на Македонија.


Сеп 8, 2008

За Серена Вилијамс прво место на листата и титулата на УС Опен

Американската тенисерка Серена Вилијамс ја освои титулата на УС Опен. Таа во два сета ја победи српската тенисерка Јелена Јанковиќ со 6:4 i 7:5 во сетови.


Сеп 6, 2008

Денес во Скопје, Македонија Шкотска

Македонија против Шкотска ги почнува квалификациите за пласман на Мундијалот во Јужна Африка.


Сеп 6, 2008

Стартува годинашното моторели „Македонија 2008“

Под покровителство на Мотоциклистичката Федерација на Македонија, по повод независноста на Република Македонија, од денеска до 8-ми овој месец ќе се одржува традиционалното меѓународно моторели „Македонија 2008“.


Сеп 5, 2008

Џокович оди во полуфиналето на УС Опен

Новак Џокович се пласира во полуфиналето на УС Опен, со победата над американецот Енди Родик, со 3-1 во сетови и тоа 6-2,6-3,3-6,7-6.


Сеп 5, 2008

Мајкл Фелпс ќе отвори фондација за развој на пливањето

Најдобриот светски пливач Мајкл Фелпс, наградата од милион долари од фирмата „Спидо“ ќе ја искористи да отвори фондација за развој на пливачкиот спорт, која ќе го носи неговото име.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top