Сеп 1, 2008

Веслачите од В.К. „Југ“се вратија од Србија со медали

На меѓународната веслачка регата која се одржа во ТИТЕЛ, Република Србија, веслачите од В.К. „ЈУГ“ од Охрид постигнаа одлични резултати.


Сеп 1, 2008

Србите одат понатаму на УС ОПЕН

Новак Џоковиќ го мина осмина финалето на УС ОПЕН заедно со Јелена Јанковиќ.


Авг 30, 2008

Њу Јорк Никс повторно со Патрик Јуинг

Патрик Јуинг, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња го одбележа играњето на Њу Јорк Никс.


Авг 29, 2008

Испадна Ана Ивановиќ, помина Троицки

На терените на Флешинг Медоус, српската тенисерка загуби од 188 – та тенисерка на светот Жили Коан, со резултат 6-3, 4-6, 6-3, во второто коло на „УС – ОПЕН“.


Авг 28, 2008

Македонските едриличари одат напред

Во периодов кој е пред нас, македонските едриличари ги очекуваат важни настапи на меѓународни регати.


Авг 28, 2008

Без грчки екипи во Балканската кошаркарска лига

Клубовите од Грција го откажаа настапот во премиерната сезона од Балканската лига во кошарка (БИБЛ), во која ќе настапат и екипи од Македонија.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top