Skip to main content

Сеп 6, 2008

Под покровителство на Мотоциклистичката Федерација на Македонија, по повод независноста на Република Македонија, од денеска до 8-ми овој месец ќе се одржува традиционалното меѓународно моторели „Македонија 2008“.


Сеп 5, 2008

Новак Џокович се пласира во полуфиналето на УС Опен, со победата над американецот Енди Родик, со 3-1 во сетови и тоа 6-2,6-3,3-6,7-6.


Сеп 5, 2008

Најдобриот светски пливач Мајкл Фелпс, наградата од милион долари од фирмата „Спидо“ ќе ја искористи да отвори фондација за развој на пливачкиот спорт, која ќе го носи неговото име.


Сеп 4, 2008

Рафаел Надал, Енди Мареј, Динара Сафина и Серена Вилиамс се победници на четвртфиналните натпревари на УС Опен


Сеп 3, 2008

Др. Сулејман Ал-Фахим, сопственикот на „Манчестер Сити“, ќе ја даде најголемата понуда за Кристијано Роналдо во јануари.


Сеп 2, 2008

Драмата околу Димитар Бербатов заврши. Бугарскиот репрезентативец ќе ја продолжи својата кариера во „Манчестер Јунајтед“.


Сеп 1, 2008

На меѓународната веслачка регата која се одржа во ТИТЕЛ, Република Србија, веслачите од В.К. „ЈУГ“ од Охрид постигнаа одлични резултати.


Сеп 1, 2008

Новак Џоковиќ го мина осмина финалето на УС ОПЕН заедно со Јелена Јанковиќ.