Фев 12, 2023
Тенис

Ивановски во финалето на турнирот во Тунис

Македонскиот тенисер Калин Ивановски во финале ќе игра против Рајан Нијбоер од Холандија, кој со 7-6 и 6-2 го реши Олаф Пјешковски од Полска.

Фев 12, 2023
Супер лига плеј оф

Голема победа на ГРК Охрид против Еурофарм Пелистер 2

Во прекрасен амбиент, пред илјада љубители на ракометот, меѓу нив и две навивачки групи, Охрид со победа во Битола го започна плеј-офот на Суперлигата.

Фев 9, 2023
Војводина 2023

Охридските стрелци настапија на меѓународен куп во Србија

Веќе наредниот викенд, стрелците од двата клуба имаат настап на меѓународниот Турнир во Софија, Р. Бугарија.

Јан 30, 2023
Атп турнир

Ѓоковиќ шампион на Австралија опен

Со победата, рекордна 28. по ред во Мелбурн, против 11 години помладиот ривал Ѓоковиќ, обезбеди враќање на челната позиција на АТП листата.

Јан 6, 2023
Ин мемориам

Почина италијанската фудбалска легенда Џанлука Вијали

Вијали во 2017 откри дека има рак на панкреас и иако три години подоцна кажа дека целосно се излекувал, болеста повторно му се врати во 2021.

Ное 17, 2022
Тенис

Ѓоковиќ доби виза за настап на Австралија опен

Министерот за имиграција на Австралија, Ендрју Гилес изјави дека го одобрил барањето на Ѓоковиќ за виза, бидејќи веќе нема основа за забрана.

Ное 16, 2022
Општински натпревар

Тимот на ОЕМУЦ освои прво место во ракомет

Првото место, тимот на ОЕМУЦ го освои во конкуренција на тимовите од останатите средните училишта од Општина Охрид.

Ное 8, 2022
Дубровник опен 2022

Вкупно 15 медали за ХВА РАНГ ИТФ

„Нашите натпреварувачи освоија вкупно 15 медали, од кои 6 златни, 4 сребрени, 5 бронзени“, изјави Марјанчо Лазаревски.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top