©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.

таекводно итф натпреварувачи
Мај 26, 2022
Таеквондо

ХВА РАНГ ИТФ ќе учествува на силен турнир во БиХ

„ХВА РАНГ ИТФ“ Лескоец, Охрид ќе учествува на силниот турнир „3 Гран При Зворник 2022“ кој ќе се одржи викендов во Босна и Херцеговина.

Трка на поезијата
Мај 23, 2022
Атлетска трка

Трка на поезијата по втор пат во Струга

По втор пат во Струга се одржа „Трка на поезијата“. Годинава учество на трката зедоа околу 1000 спортисти рекреативци.

Мај 23, 2022
Атлетика

АК Охрид Трчат на Државно првенство за пионери

Атлетичари од АК „Охрид трчаТ“ учествуваа на Државно првенство за пионери кое изминатата сабота се одржа во Скопје.

Ак Охрид трчат атлетски митинг
Мај 17, 2022
Атлетски митинг

Грст награди за атлетичарите од АК „Охрид трчаТ“

Во Скопје се одржа атлетски митинг „Светски ден на атлетиката” на кој учество зедоа 42-ца атлетичари од АК „Охрид трчаТ“.

Бритни Гринер
Мај 14, 2022
Москва

Продолжен притворот на кошаркарката Гринер

31-годишната Гринер би можела да се соочи со казна затвор до 10 години поради можни обвиненија за траги од канабис или масло од хашиш во електронски уред.

Физичка активност
Мај 10, 2022
Низа активности

Одбележан Меѓународниот ден на физичка активност

Денеска со низа активности беше одбележан Меѓународниот ден на физичката активност. Учествуваа ученици од основните и средни училишта.

Детска трка
Мај 9, 2022
Охрид трчат

Голема детска трка во Охрид

На стадионот „Билјанини извори“ денеска се одржа „Детска трка“ на која учество зедоа над 500 првооделенци од охридските основни училишта.

Велосипедска трка Охрид
Мај 9, 2022
Куп на македонија

Во Охрид се одржа Велосипедска трка

Викендов во Охрид се одржа велосипедската трка „Куп на Македонија-Охрид“ во организација на Велосипедската Федерација на Македонија.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top