©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.

Велосипедисти
Апр 28, 2022
Последен петок од месецот

Нова велосипедска традиција во Струга

Во петок започнува нова велосипедска традиција во Струга. Велосипедистите ќе се среќаат секој последен петок од месецот, велат организаторите.

paraglajderizam kup
Апр 28, 2022
Прецизно слетување

Европски куп во параглајдеризам во Охрид

Во следните денови педесеттина параглајдеристи од врвен ранг ќе ги одмерат своите вештини. Во дисциплината „прецизно слетување“ параглајдеристите ќе полетуваат од Галичица, а ќе слетуваат на спортскиот центар „Билјанини Извори“.

Охрид Кадино
Апр 28, 2022
Втора македонска фудбалска лига

ГФК Охрид во сабота ќе ја пречека екипата на Кадино

Во сабота, ГФК Охрид Лихнидос ќе ја пречека екипата на ФК Кадино. До крајот на сезоната преостануваат уште вкупно 3 натпревари.

параглајдинг куп Охрид
Апр 27, 2022
Спорт

Утре во Охрид Европски куп во параглајдинг

Воздухопловната Федерација на Македонија, параглајдинг клубот Fly Ohrid и Општина Охрид организираат Европски куп во параглајдинг.

Хуманитарен натпревар
Апр 26, 2022
Ракомет

ГРК Охрид со срце за Сузе

ГРК Охрид во среда ќе ја пречека екипата на Вардар. Паричните средства од продадените карти ќе бидат наменети за лекувањето на Сузана Анчевска.

Сити реал
Апр 26, 2022
Фудбал

ЛШ: Сити домаќин на Реал

Пеп Гвардиола и Карло Анчелоти ги избраа фудбалерите кои ќе се соочат во денешниот, прв полуфинален натпревар од Лигата на шампионите. Манчестер Сити на „Итихад“ ќе го пречека тимот на Реал Мадрид во намера уште еднаш да се доближи до можноста да го освои најценетиот клупски трофеј во фудбалска Европа.

Рафаел Надал
Апр 26, 2022
Тенис

Рафаел Надал се враќа на тениските терени

Рафаел Надал го најави својот кам-бек на тениските терени. Тој изјави дека ќе заигра на претстојниот АТП турнир во Мадрид.

Роналдо и Џорџина
Апр 19, 2022
Трагедија

Почина новородениот син на Роналдо

Новородениот син на Роналдо починал, а неговата сестра близначка преживеала. Роналдо и Џорџина се скршени, а деталите за трагедијата сеуште не се познати.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top