Skip to main content

Ное 14, 2023
Македонска Традиционална Таеквон-до Федерација
18 златни, 12 сребрени ,15 бронзени и 6 пехари освоија македонските таеквондо репрезентативци на меѓународните натпревари во Бугарија и Албанија.

Ное 2, 2023
Прва македонска кошаркарска лига
Натпреварот ГКК Охрид – МЗТ Скопје ќе се игра во салата „Билјанини извори“ со почеток во 17:00 часот.

Ное 1, 2023
Македонската традиционална Таеквон-до федерација
Репрезентативката во традиционално таеквондо се закити со злато и сребро на престижниот меѓународен натпревар во Острава, Чешка.

Окт 25, 2023
СК ,,Охрид“ и ЖСК ,,Лихнидос“
Со рангирањето на стрелците од сите 4-редовни Купа, најдобрите 10 во секоја дисциплина ќе настапат и на ФИНАЛЕ КУПОТ што ќе се одржи на 18.11.2023 год на стрелиштето во Битола. 

Окт 25, 2023
Македонска традиционална Таеквон-до Федрација
Шест златни, четири сребрени и десет бронзени медали за нашите Таеквондисти на ИТФ натпреварот „Србија Опен 2023“ во Нови Сад.

Окт 12, 2023
Охридски стрелачки клубови
За претстојниов викенд е веќе закажан 4-тиот Куп , како и Турнирот Македонија Опен во Прилеп, а веќе од месец ноември стрелците на охридските клубови ги очекуваат настапи на меѓународен план.

Окт 6, 2023
ГКК Охрид
Приходот од влезниците ид утрешниот натпревар ГКК Охрид ќе ги донира во хуманитарни цели за граѓани кои собираат средства потребни за лекување.

Сеп 26, 2023
ЖСК ,,Лихнидос”
Организаторот ЖСК ,,Лихнидос” на учесникот со најдобар резултат во дисциплината со пушка 50 и 100 метри ќе му додели награда малокалибарска пушка – ZASTAVA M-56 22LR.