Автор димитар пандев

Промовирана книгата Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика

Во големата сала во Општина Охрид денеска беше промовирана книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“ од авторот Димитар Пандев.
МВР за граѓаните – заедница, доверба, одговорност

Утре на градскиот плоштад заедничка кампања на МВР и МПС

Целта е доближување до граѓаните за суштината, вредностите и карактеристиките на концептот – полициско работење со заедницата, важноста од градењето партнерство помеѓу полицијата и граѓаните.
Агенција за промоција и поддршка на туризмот

Продолжува субвенционирањето на организиран странски туристички промет

Јаневски најави дека 99 проценти од исплаќањето на субвенциите се реализирани во 2022 година и дека во 2023 се исплатени околу 18 милиони денари, се очекува оваа динамика да продолжи во текот на целата година.

Последни Новости

Јул 28, 2022
Улица димитар влахов

Во строг центар се „плива“ во фекалии

Ваква е состојбата на ул. „Димитар Влахов“ бр. 35. Во центар пливаме во фекалии, а општината нема слух, вели Бојаџиева за ТСТГ.

Јул 28, 2022
Паднаа гранки од дрва на повеќе локации

(ФОТО) Кратко невреме во Охрид

До рубриката „Ти си твојот град“ наши сограѓани испратија слики од краткото невреме кое го зафати Охрид. Велат дека ветрот откинал гранки од дрва на повеќе локации.

Јул 23, 2022
Ти си твојот град

Дали е ова нова перална, прашуваат граѓани на Охрид

„Дали е отворена нова „селфи“ перална кај пожарната?!“, прашуваат граѓани кои испратија слика до рубриката „Ти си твојот град“.

Јул 23, 2022

Автобуси зафаќаат 3-4 паркинг места, се жалат граѓани

„Секојдневно гледаме паркирани автобуси, кои зафаќаат по 3-4 паркинг места, а се жалиме нема доволно паркинг места“, велат наши сограѓани.

Јул 17, 2022
Ти си твојот град

Тежок пристап до Kејот за лицата со хендикеп

„Жена која ја туркаше својата ќерка во инвалидска количка рече дека со години тука се мачи да помине, но никој не реагира“, велат граѓаните.

Јул 7, 2022
Ти си твојот град

Улицата Кленоец повторно под вода и фекалии

Повторно се соочуваме со проблем на улицата Кленоец. Дождот повторно ја преполна улицата, шахтите се излеваа, велат жителите за ТСТГ.

05/07/2022
Ти си твојот град

Нова депонија на улицата Јане Сандански

Во склоп на рубриката „Ти си твојот град“ наш сограѓанин ни испрати слики од нова депонија на улицата „Јане Сандански“. Ова е неговиот коментар :На повидок нова депонија позади стариот маркет „Дон” на ул. „Јане Сандански“ – вели Климовски за „Ти си твојот град“.Биди и ти дел од „Ти си твојот град“. Сликај, сними, испрати на нашата меил адреса tisitvojotgrad@tvm.mk и добиј вредносен ваучер или подарок од нашите пријатели.

Јун 18, 2022
Ти си твојот град

Улицата Кленоец преполна со вода и фекалии

Во склоп на рубриката „Ти си твојот град“ слики испрати Христијан Атанасов кој реагира на проблем на улицата „Кленоец“ пред Касарната. Ова е неговиот коментарКога врне дожд целата улица е преполна со вода, шахтите излеваат и сите фекалии завршуваат на улицата. Повеќепати се имаме обратено до надлежните, но никој не превзема ништо и проблемот сеуште не е решен. Проблемот постои до години наназад и секогаш кога врне имаме поплави, езера по сите дворови. Се надеваме дека ова ќе допре до надлежните – вели Атанасов за „Ти си твојот град“.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top