Масовни пукања во САД

Нов масакр со огнено оружје во САД

Во новото масовно пукање во САД, овој пат во фабрика во Мериленд, биле застрелани и убиени неколку луѓе, јавуваат локалните медиуми.
 |  Голабовски Крсте  |  ,
напад со огнено оружје САД

Во новото масовно пукање во САД, овој пат во фабрика во Мериленд, биле застрелани и убиени неколку луѓе, јавуваат локалните медиуми.Пукањето се случило во фабриката Колумбија Машин, која произведува калапи и опрема.

САД

Според канцеларијата на локалниот шериф, неколку луѓе биле застрелани околу 14.30 часот по локално време, а напаѓачот „повеќе не е закана“.Тој бил застрелан и ранет во конфликт со полицаец од државата Мериленд, а сега е во болница. Неговата состојба се уште не е позната.Канцеларијата на шерифот исто така соопшти дека има „повеќе жртви“, пренесуваат американските медиуми.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top